ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վլադիմիր Վարդանյանը նոյեմբերի 25-ին հանդիպել է Ֆրանսիայի ԱԳՆ Հարավային Կովկասի հարցերի պատասխանատու Նիկոլա Կարգեսի հետ:
Քննարկվել են ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի իրավասության ոլորտին վերաբերող դատաիրավական, հակակոռուպցիոն, ընտրական օրենսդրությանն առնչվող բարեփոխումները: Վլադիմիր Վարդանյանը` որպես հանձնաժողովի նախագահ, տեղեկատվություն է ներկայացրել այդ բարեփոխումների ընթացքի եւ առանձնահատկությունների վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի աշխատանքին:
Կողմերը կարեւորել են նմանատիպ հանդիպումները, երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ քննարկումները հետագայում շարունակելու պատրաստակամություն հայտնել:

On November 25, the Head of the RA NA Friendship Group Armenia-France Vladimir Vardanyan met with the Officer for the South Caucasus Affairs of the French Ministry for Europe and Foreign Affairs Nicolas Karges.
The reforms of judicial, anti-corruption and electoral legislation related to the sphere of jurisdiction of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs were discussed. Vladimir Vardanyan, as the Committee Chair, presented information on the process and features of these reforms.
During the meeting, reference was made to the work of the Professional Committee on Constitutional Reform.
The sides attached importance to similar meetings and expressed readiness to continue discussions on issues of bilateral interest in the future.